KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Žirafa síťovaná žijící v jihlavské zoologické zahradě.
Žirafa síťovaná žijící v jihlavské zoologické zahradě.
Autor / zdroj: zoojihlava.cz

Zoo Jihlava se pyšní největší kolekcí drápkatých opic v Česku

JIHLAVA

Zoo Jihlava je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat. Může se chlubit největší kolekcí drápkatých opic na území České republiky. Volně přístupný je výběh koz kamerunských ve vesnici Matongo.

Jihlavská zoologická zahrada leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku Heulos kousek od centra města. Je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat, v současné době je zde k vidění více než 200 druhů exotických zvířat včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením.

Areál zahrady doplňují stylové expozice (africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaidó nebo jihoamerická Hacienda Escondido). Dětské koutky na několika místech v zoo nabízí řadu atrakcí v podobě skluzavek, originálních prolézaček, lanovek nebo jednoho z nejdelších tobogánů v Česku. Centrum environmentální výchovy PodpoVRCH nabízí výukové programy nejen pro školy.

Součástí jihlavské zoo je také Australská farma, expozice žiraf a kopytníků, expozice afrických primátů, expozice Asie a expozice pro hyeny. Mezi nejnovější patří expozice vlků a nový Tropický pavilon s krokodýly, hady, želvami i drápkatými opičkami.

Zoo se může pochlubit rok co rok vyšší a vyšší návštěvností. V současné době se můžete kochat pohledem na 600 zvířat. Zoo se může chlubit největší kolekcí drápkatých opic na území České republiky. Volně přístupný je výběh koz kamerunských ve vesnici Matongo.

Zoo Jihlava je členem Unie českých a slovenských ZOO a mezinárodních organizací a je zapojena i do spolupráce v Evropských záchovných programech.

Lesopark
Rozsáhlý lesopark Březinovy sady zvaný Malý a Velký Heulos představuje dnes klidovou zónu mezi hradbami vnitřního města a velkým sídlištěm. V něm je umístěna zoologická zahrada. Lesopark vznikl osázením prudké stráně pod městskými hradbami v roce 1824 z výnosu sbírky jihlavských měšťanů. Park byl protkán cestami, na jejichž křížení byly koncem 19. století vybudovány altánky a rondely. Mezitím přibyla na protější stráni další část lesoparku se smíšeným porostem a na počátku 20. století byla její vrcholová část osázena cizokrajnými jehličinami. V průběhu posledních desetiletí park zpustl a v současné době probíhá jeho regenerace.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu zoojihlava.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Jihlavská střední škola průmyslová, technická a automobilní bude mít nové ruční dílny a učebny

Už příští rok projde část areálu Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na Polenské ulici dílčími stavebními úpravami.

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM