SPORT / Hokej

Popis:
12.4.2017

Karlovy Vary nedaly Jihlavě šanci

KARLOVY VARY / JIHLAVA

Karlovarští od začátku soupeře přehrávali a dvě třetiny si budovali náskok. Jihlava se dostala více do hry až v poslední desetiminutovce, ale ani v té se jí už zápas zdramatizovat nepodařilo.

Už od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu. Oba celky hrály velmi aktivně, ale zároveň se zajištěnou obranou, takže bylo pro oba soupeře obtížné, dostat se k šancím na vsítění. A to platilo i v přesilových hrách obou celků. Přesto se nějaké ojedinělé šance vyskytly. Více se dařilo možná o něco aktivnější Energii. Dobrou pozici si vytvořil třeba Kohout, který ale nevyzrál na brankáře a posléze si na Svobodovi vylámal zuby také kapitán Skuhravý, který nevyužil samostatný únik. Ani Jihlava ale nebyla zcela bez šancí, v těsné blízkosti chybělo jen málo třeba Aleši Jerglovi.

Nakonec se ale diváci dočkali i branky. Po vyhrané buly ve 14. minutě domácí velmi chytře prostřídali tak, že se na led naskakující Ondřej Beránek dostal za obranu soupeře a po přihrávce od Dujsíka upaloval sám na branku, před níž uspěl střelou pod víko. V závěru měla Energie k dispozici ještě početní výhodu, ale nedokázala jí využít, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0.

Energie začala druhé dějství zostra. Už během chvíle rozezvučel tyč Gorčík. Pak se ale hra trochu vyrovnala a hrálo se zase spíše bez šancí. Teda až do chvíle, kdy nebezpečný rychlý brejk Jihlavy zastavil Dujsík, který okamžitě rozehrál na připraveného Grígera. Slovenský forvard pak už jen za modrou nahodil puk před branku, kde jej do protipohybu brankáře dokázal ztečovat Martin Kohout.

Poté se ke slovu začala dostávat spíše Dukla a domácí jen bránili. Hosté však snížit nedokázali, až se domácím podařilo z nenápadné situace v útočném pásmu vytěžit maximum. Flek od mantinelu jen z otočky nahodil puk před brankou, kde jej tečí usměrnil pod brankáře přesně Ondřej Bernánek.. Po třetím zásahu už měla navrch zase Energie, která zejména při hře čtyř na čtyři nebyla od dalšího navýšení daleko. Nakonec už se ale stav neměnil.

Nijak výrazně se Jihlava nedokázala vzepřít ani ve třetí třetině. Domácí byli stále aktivnější, drželi kotouč a vytvářeli si více šancí a závarů před brankou. Zhruba po uplynutí padesáté minuty se však už Energie raději stáhla a dala soupeři více prostoru. Ne však tolik, kolik by Dukla potřebovala ke snížení. Domácí měli vše pod kontrolou. Dukle nepomohla už ani přesilová hra. Energie vyhrála 3:0.

Ohlasy po utkání

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): "Jsem rád, že to dneska kluci zvládli, protože to byl těžký zápas. My jsme věděli, že potřebujeme vyhrát za tři body. Kluci k tomu přistoupili výborně, měli pohyb, hráli agresivně, soupeře napadali a byli u všeho dřív než soupeř. Samozřejmě nás také podržel brankář v některých těžkých situacích, které si Jihlava vytvořila. Gratuluji klukům k vítězství."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Soupeř si dnes vítězství zasloužil. První branku jsme dostali po situaci, o které jsme hovořili ráno na poradě, ale bohužel stalo se. Dnes ten pohyb z naší strany nebyl tak dobrý jako v předchozích zápasech. Přesto se to trošku za stavu 1:0 tahalo, ale potom jsme udělali dvě chyby, když při druhém gólu jsme ztratili kotouč ve středním pásmu a soupeř nám během deseti vteřin odjel tři na jednoho potom dva na jednoho a poté z toho padla ta branka. U třetího gólu jsme nevyndali puk z pásma a obrana nepokryla před brankou hráče soupeře. Dnes tam byly z naší strany chyby, ale sportovně musím přiznat, že soupeř šel za vítězstvím víc než my."

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek)
Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel
Vyloučení: 3:4
Diváci: 2268

HC Energie Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský

Autor / zdroj: Daniel Kot / hokejkv.cz

Doporučujeme

AKZA – právní poradenské služby pro Vás – již od roku 1992

Advokátní kancelář JUDr. Milana Zápotočného je jednou z největších advokátních kanceláří na Vysočině působící na trhu právních služeb již od roku 1992. Jsme Vaším silným a stabilním partnerem pro obchod i záležitosti běžného života.www.akza.cz

Monika Koláčková - Účetní poradenství

Nabízíme vedení daňové evidence, podvojného účetnictví, zpracování mezd, daňových přiznání včetně zastupování na FÚ, ZP a OSSZ.
Monika Koláčková, 17.listopadu 18, Jihlava,
tel.: 565 657 400, 606 836 626, mon.kolackova@volny.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Strážníci budou čistit město od použitých jehel a stříkaček

Více jak 410 strážníků z 30 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA. V úterý budou čistit svá města od použitých jehel a injekčních stříkaček.

Post

Dukla vstřelila Motoru pět branek a upevnila si první místo v baráži

Jihlava vyhrála nad Motorem České Budějovice i posedmé v sezoně, když soupeře porazila 5:1. Upevnila si tak vedení v barážové tabulce.

Post

Vysočina šokovala ligu - poprvé v historii porazila Spartu

Fotbalisté FC Vysočina vybojovali po koncentrovaném a houževnatém výkonu nesmírně cennou výhru nad Spartou Praha. Slavný letenský klub porazili vůbec

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Monika Koláčková AKZA - právní poradenské služby pro Vás www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu